TSN TV Schedule TSN2 TV Schedule
Lacrosse

2013 NLL Entry Draft

First Round

TEAM PLAYER UNIVERSITY/JR A CLUB
Minnesota (from BUF) Logan Schuss Ohio State
Minnesota Jason Noble Cornell
Colorado Dillon Ward Bellarmine
Minnesota (from EDM via PHI) Cameron Flint Denver
Edmonton (from MIN) Robert Church Drexel
Calgary Tor Reinholdt Limestone College
Minnesota (from TOR) Scott Jones UMBC
Vancouver Cody Bremner Cornell
Toronto (from ROC via COL) Ethan O'Connor Hobart College

Second Round

TEAM PLAYER UNIVERSITY/JR A CLUB
Calgary (from BUF) Karsen Leung Bellarmine
Edmonton (from MIN) Riley Loewen Limestone College
Philadelphia (from COL) A.J. Masson Vermont
Edmonton (from PHI via MIN) Adrian Sorichetti Hofstra
Buffalo (from EDM) Nick Diachenko Delaware
Buffalo (from CGY) Mitch Wilde Robert Morris
Toronto Mike Woods Albany
Vancouver Nick Weiss Peterborough, ON
Philadelphia (from COL via BUF via ROC) James Delaney Seton Hill

Third Round

TEAM PLAYER UNIVERSITY/JR A CLUB
Philadelphia (from BUF) Tucker Durkin Johns Hopkins
Vancouver (from BUF via MIN via PHI) Tyler Digby Robert Morris
Minnesota (from COL) Reid Acton Loyola
Vancouver (from PHI) Kevin Neufeld Robert Morris
Minnesota (from EDM) Zach Palmer Johns Hopkins
Calgary Garrett MacIntosh Drexel
Toronto Keegan Bal New Westminster, BC
Vancouver Brett Dobray Langley, BC
Rochester Mark White Southern Maine
Toronto (from BOS) Eric Law Denver

Fourth Round

TEAM PLAYER UNIVERSITY/JR A CLUB
Minnesota (from BUF) Jordan Houtby Detroit Mercy
Edmonton (from MIN) Reid Mydske New Westminster, BC
Colorado Cody McMahon Orangeville, ON
Colorado (from PHI) Cameron Mann Jacksonville
Philadelphia (from EDM) Don Alton Six Nations, ON
Calgary Peter Dubenski Coquitlam, BC
Toronto Emerson Clark Whitby, ON
Vancouver Blair Goss Orangeville, ON
Rochester Taylor Northway Delta, BC

Fifth Round

TEAM PLAYER UNIVERSITY/JR A CLUB
Buffalo Eric Penney St. Catharines, ON
Minnesota Dominique Alexander Ohio State
Colorado Dom Sabastiani Delaware
Vancouver (from PHI) Josh Hawkins Loyola
Minnesota (from EDM) JJ Laforet Stony Brook
Calgary Jake Hayes Robert Morris
Toronto Alex Lubczuk Kitchener, ON
Vancouver Brendan Rouse New Westminster, BC
Rochester Zac Reid Mercyhurst

Sixth Round

TEAM PLAYER UNIVERSITY/JR A CLUB
Buffalo Kevin Pym Okotoks, AB
Calgary (from MIN) Brendan Ranford New Westminster, BC
Colorado Jake Weidner Brampton, ON
Philadelphia Rob Pannel Cornell
Edmonton Ben Snider Delta, BC
Minnesota (from EDM via CGY) Nicholas Jonas Minnesota
Buffalo (from TOR) Dylan Goddard Clarrington, ON
Vancouver Chris Wardle Victoria, BC
Rochester Brandon Styres Six Nations, ON


© 2014
All rights reserved.
Bell Media Television